Strona główna  >> Aktualności >>

Warto dzierżawić
szczęśliwy pracownik

Warto dzierżawić

Wynajem kserokopiarek i drukarek to nie tylko niski comiesięczny koszt utrzymania urządzenia, ale także recepta na tzw. święty spokój. Dzięki szybkiemu czasowi reakcji serwisu, firma może cieszyć się ciągłą wydajnością biurową, bez obaw o awarie sprzętu. Co więcej, możliwość wymiany urządzenia na aktualny model po upływie najmu zapewnia, że biuro zawsze będzie korzystało z najnowszych osiągnięć technologicznych

Kserokopiarki w biznesie

  Kserokopiarki pełnią istotną rolę w codziennej działalności firm, zapewniając niezbędne narzędzie do wykonywania różnorodnych zadań biurowych. Od wydruków dokumentów, poprzez skanowanie i kopiowanie, aż po zaawansowane funkcje drukowania kolorowych materiałów reklamowych, kserokopiarki są nieodłącznym elementem funkcjonowania biura. Wymagania dotyczące tych urządzeń różnią się w zależności od wielkości firmy, rodzaju wykonywanej działalności oraz ilości wykonywanych kopii i druków. Dlatego właściwy wybór kserokopiarki jest kluczowy dla zapewnienia sprawnego przepływu pracy oraz efektywnego zarządzania dokumentacją. Jednak koszty związane z zakupem kserokopiarek mogą być znaczne, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego coraz więcej firm rozważa dzierżawę kserokopiarek jako atrakcyjną alternatywę, pozwalającą na dostęp do nowoczesnych urządzeń bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów inwestycji.

  Korzyści z dzierżawy kserokopiarek

   Dzierżawa kserokopiarek przynosi szereg korzyści zarówno finansowych, jak i operacyjnych dla firm różnej wielkości i branż. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety tego rozwiązania:

   • Ekonomia: Dzierżawa kserokopiarek eliminuje potrzebę ponoszenia wysokich kosztów zakupu urządzeń. Zamiast tego, firmy płacą niską, stałą opłatę miesięczną, co pozwala na lepsze zarządzanie budżetem i uniknięcie dużych wydatków związanych z inwestycją w sprzęt biurowy.
   • Elastyczność: Dzierżawa kserokopiarek umożliwia dostosowanie urządzeń do zmieniających się potrzeb firmy. W razie wzrostu lub zmniejszenia zapotrzebowania na wydruki, łatwo można zmienić rodzaj i ilość urządzeń, bez konieczności dokonywania nowych zakupów.
   • Święty spokój Dzierżawa kserokopiarek gwarantuje firmom pełen komfort i spokój ducha. Firma zajmująca się wynajmem sprzętu biurowego odpowiada za wszystkie związane z tym kwestie, od ewentualnych awarii urządzeń po regularne dostawy tonerów i części eksploatacyjnych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą skupić się na prowadzeniu swojej działalności, mając pewność, że ich potrzeby związane z funkcjonowaniem kserokopiarek zostaną odpowiednio zaspokojone

   Usługi serwisowe

    W ramach umowy dzierżawy kserokopiarek firma dostarczająca sprzęt biurowy zapewnia kompleksowe usługi serwisowe. Obejmują one:

    • Wsparcie techniczne: Profesjonalny personel techniczny służy pomocą w rozwiązywaniu wszelkich problemów związanych z funkcjonowaniem urządzeń. W razie potrzeby można skorzystać z konsultacji telefonicznych lub szybkiej interwencji na miejscu.
    • Konserwacja urządzeń: Regularne przeglądy i konserwacja zapewniają sprawne działanie kserokopiarek oraz wydłużają ich żywotność. Serwisanci dbają o czystość i stan techniczny sprzętu, eliminując potencjalne awarie.
    • Aktualizacje oprogramowania i hardware’u: Firma dostarczająca urządzenia dba o regularne aktualizacje oprogramowania i hardware’u, zapewniając dostęp do najnowszych funkcji i rozwiązań technologicznych.
    • Szybka interwencja w przypadku awarii: W przypadku wystąpienia awarii, firma serwisowa reaguje szybko i skutecznie, minimalizując przestoje w pracy biura i zapewniając ciągłość działania. Technicy są dostępni na wezwanie, gotowi udzielić pomocy w najkrótszym możliwym czasie.

    Dzięki kompleksowym usługom serwisowym, firmy korzystające z dzierżawy kserokopiarek mogą mieć pewność, że ich sprzęt biurowy jest w najlepszych rękach, a wszelkie problemy zostaną szybko i profesjonalnie rozwiązane.

    Stabilne i niskie koszty

    W przypadku dzierżawy kserokopiarek, firma klienta korzysta z klarownej struktury opłat, która eliminuje nieoczekiwane wydatki wynikające z awarii lub konieczności zakupu drogich części zamiennych. W tradycyjnym modelu zakupu, klient ponosiłby koszty napraw i utrzymania sprzętu, co mogło prowadzić do niespodziewanych kosztów. Dzierżawa eliminuje ten problem, pozwalając zaplanować swoje wydatki.

    Przede wszystkim, koszty materiałów eksploatacyjnych, takich jak tonery i bębny, są również objęte umową dzierżawy. Firma zajmująca się wynajmem kserokopiarek dostarcza wszystkie niezbędne materiały eksploatacyjne, co oznacza, że klient nie musi martwić się o ich koszty. W rezultacie, wielkość faktury miesięcznej zmienia się tylko wraz ze zmianą wykonanych kopii, co umożliwia klientowi łatwe przewidywanie i kontrolowanie kosztów. Dzierżawa kserokopiarek to gwarancja stabilności finansowej i transparentności, co jest kluczowe dla wielu firm.

    Zdalny nadzór i monitorowanie sprzętu

     Współczesne dzierżawy kserokopiarek często obejmują również usługi zdalnego nadzoru i monitorowania sprzętu. Dzięki temu, firma serwisowa może śledzić wydajność i stan techniczny urządzeń klienta w czasie rzeczywistym. Systemy monitorowania mogą wykrywać nawet najmniejsze problemy techniczne, takie jak niski poziom toneru czy wystąpienie awarii, jeszcze zanim staną się one widoczne dla użytkownika.

     Dzięki zdalnemu nadzorowi, firma serwisowa może reagować szybko i skutecznie na pojawiające się problemy, często naprawiając je zdalnie lub wysyłając technika do interwencji, zanim wpłyną one na wydajność pracy klienta. To zapewnia większą niezawodność i ciągłość działania sprzętu, minimalizując przestoje w pracy biura. Zdalny nadzór nad sprzętem to kolejna zaleta dzierżawy kserokopiarek, która przyczynia się do zwiększenia efektywności pracy i redukcji kosztów związanych z utrzymaniem urządzeń biurowych.

     Podsumowanie

     Dzierżawa kserokopiarek to nie tylko sposób na uniknięcie wysokich kosztów zakupu sprzętu biurowego, ale również strategia, która przynosi szereg korzyści dla firm. Poprzez eliminację nieoczekiwanych wydatków związanych z awariami oraz transparentną strukturę opłat, dzierżawa umożliwia klientom skoncentrowanie się na prowadzeniu swojej działalności, mając pewność stabilności finansowej i ciągłości działania sprzętu biurowego. Dodatkowo, usługi zdalnego nadzoru i monitorowania sprzętu pozwalają na szybką reakcję na pojawiające się problemy, zanim wpłyną one na wydajność pracy. W rezultacie, dzierżawa kserokopiarek stanowi atrakcyjne i efektywne rozwiązanie dla firm, które pragną zoptymalizować swoje koszty operacyjne i zapewnić sprawną obsługę dokumentów w codziennej pracy.

     Dziękujemy za zainteresowanie naszymi artykułami! Jeśli treść tego artykułu wzbudziła Twoje zainteresowanie lub masz pytania, prosimy o kontakt. Jesteśmy tu, aby pomóc i rozwijać naszą społeczność.

     MASZ PYTANIA ? ZADZWOŃ!

     Napisz do nas

     Jak się z Tobą skontaktować?