pcq Covid-19 a urządzenia Konica Minolta


Poniżej wklejamy informację przekazaną nam przez Konica Minolta dotyczącą urządzeń kopiujących , możliwości zarażenia się wirusem , prawidłowej dezynfekcji urządzeń oraz korzystania ze zdalnego panela.

 1. Czy istnieją inne sposoby zarażania wirusem niż bezpośredni kontakt? / Czy wirus może się przenosić na urządzeniach wielofunkcyjnych? / Czy dezynfekujecie wszystkie urządzenia przed dostawą?


Według informacji przekazanych przez WHO, koronawirusy mogą utrzymywać się na powierzchniach od kilku godzin do kilku dni. Wpływa na to jednak wiele czynników, takich jak rodzaj powierzchni i warunki pogodowe. Badanie opublikowane niedawno w czasopiśmie naukowym „Journal of Hospital Infection” poddało analizie czas życia innych koronawirusów przenoszonych na ludzi, znalezionych na różnych powierzchniach. Koronawirus SARS w temperaturze 20 stopni Celsjusza przeżywa dwa dni na stalowych powierzchniach, cztery na drewnie i szkle, a pięć na metalu, plastiku i ceramice.
Niemiecki Federalny Instytut Oceny Ryzyka potwierdza, że nie istnieją „żadne znane raporty dotyczące zarażania innymi koronawirusami w wyniku kontaktu z żywnością lub suchymi powierzchniami. Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, biorąc pod uwagę odnotowane dotąd sposoby transmisji wirusa i jego względnie niską stabilność środowiskową jest mało prawdopodobne, żeby importowane towary, takie jak żywność i dobra konsumenckie (np. zabawki, narzędzia, komputery, odzież czy buty) stanowiły nośniki nowego typu koronawirusa. Ten wniosek utrzymuje się po najnowszej publikacji na temat żywotności znanych nam koronawirusów, autorstwa naukowców z Uniwersytetów w Greifswaldzie i Bochum” .
Nasze produkty (z których większość jest produkowana w Chinach) znajdują się na statku przez co najmniej 4 tygodnie przed dotarciem do Europy. W przypadku produktów przewożonych drogą lotniczą transport zajmuje co najmniej 3 dni. W świetle wymienionych powyżej przedziałów żywotności wirusów nie uważamy przeprowadzania dezynfekcji produktów przed dostawą za konieczność.
    


2. Jak należy prawidłowo dezynfekować panel drukarki wielofunkcyjnej?
Ponieważ nasze urządzenia są wyposażone w ekran dotykowy i klawiaturę, kontakt z nimi wiąże się z potencjalnym ryzykiem przenoszenia zarazków, ponieważ urządzeń dotyka w krótkim czasie wiele osób wewnątrz firmy. Zalecamy dezynfekowanie ekranu i/lub klawiatury urządzenia wielofunkcyjnego dowolnym komercyjnym środkiem do dezynfekcji na bazie etanolu kilka razy dziennie. Warto również wyznaczyć pracownikom wyższe wymogi dotyczące standardów higieny, m.in. częstsze mycie rąk wodą z mydłem lub środkiem antybakteryjnym na bazie alkoholu (zalecamy środki z 70% lub 50% izopropanolu i mieszanki etanolu z wodą), lub mieszanką izopropanolu z wodą utlenioną i glicerolem.


3. Czy da się korzystać z urządzeń wielofunkcyjnych Konica Minolta, zupełnie ich nie dotykając?
Z urządzeń wielofunkcyjnych można korzystać zdalnie.
W trybie Administratora:
- Uruchom połączenie SSL;
- Uruchom Panel Obsługi Zdalnej, można wprowadzić zabezpieczenie hasłem;
- Inne metody weryfikacji nie zostaną wyłączone lub pominięte.
W trybie Użytkownika:
- Z PC, laptopa, tabletu, a nawet smartfona;
- Wpisz w przeglądarce: https://deviceIP:50443/panel/remote_panel.cgi;
- Wprowadź hasło, jeśli będzie wymagane;
- Obsługuj urządzenie wielofunkcyjne zdalnie.

Jeśli potrzebują Państwo bardziej szczegółowej instrukcji, prosimy o kontakt a nami Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 33 816 06 11

4. Przydatne linki i dokumenty

    Pytania i odpowiedzi na temat koronawirusa na stronie WHO: https://www.who.int/news-room/q-a-detail/q-a-coronaviruses
    Bieżące raporty WHO: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports
    Strona Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej https://www.gov.pl/web/koronawirus

INFORMACJE

ul. Karpacka 36,
43-300 Bielsko-Biała

infolinia: 801 000 169
tel: 33 816 06 11
tel: 33 816 59 19
tel: 33 818 89 44

fax: 33 486 90 04

Uwaga!
12.11 (piątek)
nieczynne

godziny otwarcia: 
pn-pt 9-17
godziny pracy 
serwisu: 
pn-pt 8-17Covid-19 info:
Sklep/punkt ksero:
otwarty
Serwis:
otwarty
Więcej informacjiUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem